• Erken Kayıt Avantajları
  • Eğtiimde Altın Oranı
  • Çocuklar severse kazanır
  • Çocuklar severse başarır
  • Yabancı Dil Modelimiz
  • Mutlu Çoçuklar Başarır

Matematik ve sanatta bir bütünün parçaları arasında uyum açısından en ideal boyutu ifade eden geometrik ve sayısal bağıntının (1.618) tarihi eski Mısır’a kadar dayanıyor. DNA’mızdan deniz kabuklarına, elementlerden uzayın derinliklerine pek çok şeyde ideal uyumu ve dengeyi ifade eden bu orantıyı görmek mümkün.

Buna “altın oran” adını veren ve 1492 yılında “Vitrivius Adamı” adlı çalışmasıyla bunu insan vücudunda ilk resmeden Rönesans’ın dâhilerinden Leonardo da Vinci’dir. Eğitim modelimizi kurarken “Altın Oran”ın çağrıştırdığı mükemmellik kadar; bize ilham veren Leonardo da Vinci’nin aynı anda çok başarılı bir bilim adamı, ressam, müzisyen ve filozof olmasıdır. Leonardo’nun çok yönlülüğü ve farklı alanları kişiliğinde birleştirmesi insanın potansiyeli ve eğitim sistemimizin nasıl olması gerektiğine dair çok önemli ipuçları içeriyor.

Yeşilköy Okulları olarak bizler de çocuklarımızın tek boyutlu değil, çok yönlü, değişik disiplinlerden beslenen bir eğitim sürecinden geçmeleri gerektiğine inanıyoruz. Dengeli, sağlıklı, yaratıcı ve düşünsel yönden zengin kuşakların ancak böyle yetişeceğine inanıyoruz. Eğitimde Altın Oran adını verdiğimiz bu model de çocuklarımıza sadece etkili bir yabancı dil öğretmekle kalmıyor, bilim, sanat ve felsefe ile bütünleşik çok zengin bir eğitim ortamı sunuyoruz. Modelin etkili sonuçlarını ve başarısını yakından görmeniz için okulumuza uğramanız yeterli.